Захисні кроки профспілки

Захисні кроки профспілкиПро дії профспілок на сучасному етапі та можливості обкому профспілки працівників держустанов проінформував профактив під час семінару-навчання у Добровеличківському, Гайворонському, Благовіщенському, Устинівському та Голованівському районах голова обкому профспілки працівників держустанов Віктор Федотов. Зокрема, 7 листопада відбулася зустріч членів Президії ФПУ з Прем’єр-міністром УкраїниВолодимиромГройсманом. За результатами зустрічі Прем’єр-міністром України надано низку протокольних доручень із вирішення проблемних питань, які були порушені профспілковою стороною. За зверненнями членських організацій ФПУ було підготовлено окремі доручення КМУ.

6 грудня, напередодні розгляду проекту Держбюджету на 2018 рік профспілки провели масову профспілковуакціюу формі інформаційного пікетування органів державної влади.Профспілки вимагають:

-встановлення у Держбюджеті України на 2018 рік мінімальної зарплати на рівні не менш ніж 4023грн. та розміру посадового окладу (тарифноїставки) працівника І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної зарплати;

-погашення до кінця року заборгованості з виплати зарплати і недопущення її виникнення;

- забезпечення відродження вітчизняного промислового комплексу, збереження і розвиток трудоресурсного потенціалуУкраїни, збільшення кількості високопродуктивних робочихмісць не менш ніж на 20 відсотків;

-зниженнянепосильних для населення цін на природний газ, електроенергію та тарифівнажитлово-комунальні послуги;

- забезпечення гарантованихКонституцією України прав громадян на доступну іякісну медичну допомогу, запровадження загальнообов'язкового медичного соціального страхування і відновлення санаторно-курортного лікуванняпрацюючих (застрахованих осіб).

Звісно, профспілки беруть під контроль ці вимоги щодо їх реалізації. А які захисні кроки здійснює обком профспілки працівників держустанов? За словами Віктора Федотова, таких кроків багато. «Наприклад, захистили голову міського комітету профспілки, якого звільнили з роботи незаконно, не допустили масового скорочення працівників Національного банку (на сьогодні його реорганізували), відновили спокійну виробничу атмосферу в одному із терцентрів, в якому керівник не гідно поводилася з підлеглими. Допомогли її звільнити. Здається, дрібниця, держслужбовці деяких установ звернулися з проханням перенести початок робочого дня з 9-ї на 8-му годину, а для людей це було важливо, і ми допомогли. В одній установі не виплачували зарплату, бо мер і депутати щось не поділили. Зібрали ініціативну групу людей, яка принесла на сесію вимоги колективу, і крига скресла».

Віктор Федотов зазначив, що жоден документ КМУ не приймає без погодження з ЦК профспілки, але Центральний комітет не завжди дає згоду. Наприклад, не погоджено новонароджений документ - Концепцію розвитку оплати праці державних службовців, яка погіршує умови оплати праці рядових працівників, а поліпшує представників групи А (міністрів і т. д.). Тривалий час профспілка добивалася прийняття ЗУ «Про місцеве самоврядування», яким передбачено гарантії працівникам органів місцевого самоврядування, але він заветований Президентом.

Обком профспілки реагує на реформи, які відбуваються, зокрема у місцевому самоврядуванні, знаходить спільні точки дотику з новоствореними об’єднаними територіальними громадами, домагаючись збереження профспілкової структури. Так, із Соколівською ОТГ обласне об’єднання профспілок підписало угоду про співпрацю.

Йшла мова під час семінару і про статус державного службовця, який, м’яко кажучи, бажає бути вищим. Ставлення у суспільстві до нього принизливо-зневажливе: і чиновником нарікають, і корупціонером. А ніхто не подумає, яка відповідальність на ньому і які вимоги стоять перед ним. При цьому зарплата залишається мізерною. А зневага до рядового держслужбовця йде «згори»: вища влада не цінує тих, хто втілює політику держави на місцях. І права на пенсію як державні службовці вони не матимуть, і нинішнім пенсіонерам-держслужбовцям не переглядають роками пенсії. «На сьогодні – це найбільша проблема – незахищені ветерани праці, - говорить Віктор Васильович. - Що ж це за ЗУ «Про державну службу», який не захищає державного службовця? Закінчилася робота у державних органах і все - виходьте на пенсію на загальних підставах. Сплачували внески не 3,6 відсотка, а 6,1, і нікого це не обходить. Ми домагалися хоч якогось відшкодування, наприклад, відпрацювала людина 10 років, поверніть їй при виході на пенсію хоча б 10 тис. грн., за 20 років служби – 20 тисяч. До нас не дослухалися. Коли готувався ЗУ «Про державну службу», ми наполягали, щоб оклад у складі зарплати складав 70-80 відсотків, а не 35-40, як є. Тоді б не було можливості у керівників розподіляти кошти на власний розсуд, але, дивлячись на Концепцію, не віриться, що державним службовцям стане краще. Хто захоче йти на державну службу, звалювати на себе велику відповідальність і отримувати мінімальну зарплату? Уже сьогодні у багатьох районах не вистачає спеціалістів».

Віктор Федотов розповів також про Центр соціальних послуг ФПУ, який в онлайн-режимі надає послуги з медичних, юридичних питань, допомагає зі знижкою пройти курс санаторно-курортного лікування… При обкомі профспілки теж є фонд соціальної допомоги, послугами якого скористалися сотні спілчан. Компенсація вартості путівки на оздоровлення дитини з фонду - 1,5 тис. грн., на санаторно-курортне лікування – 2200 грн. Загалом обком профспілки вирішив більше уваги приділити фізкультурно-спортивній роботі, адже в результаті це – здоров’я. Саме це питання розглядатиметься на черговому пленумі.

 

Захисні кроки профспілки


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Найменування профспілки скорочено:
Українською мовою – ППДУУ
Російською мовою – ПРГУУ
Англійською мовою – SEUU