Що ми робимо не так?

 

Чомусь в нашій державі дехто думає, що все вирішується само по собі. Навіть не звертаючись до вищих органів влади. Лише подумали про зарплату - і вже вона буде. Хочете надбавки – отримуйте!

Це не так. Вони помиляються. Просте питання: хто і коли з Вас, останнім часом і куди звертався. З якою проблемою. Складно сказати?

Що зроблено нами: повернімося в цей період 2018 року. Березень:

- заветований Президентом Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Проблема: співвідношення рангів держслужбовців та рангів посадових осіб місцевого самоврядування. Це питання зарплати. Наші звернення до ЦК профспілки:

-щодо перерахунку пенсій колишнім держслужбовцям. Зібрано 25 тисяч підписів.

-липень 2018 року. Звернення 2х ЦК (соціалки і держустанов) щодо видатків на виплату надбавки за вислугу років соціальним працівникам.

-вересень 2018 року. Звернення до депутатів В Р України щодо встановлення з 01.01.2019 року мінімального посадового окладу держслужбовцям групи 9 у державних органах.

-жовтень 2019 року . Протестні акції по містах України і в Києві – 15 тисяч учасників проти підвищення ціни на комунальні послуги.

Жовтень-листопад. Три управління Світловодської міської ради не отримували 2 місяці зарплати, не дивлячись на те, що кошти на рахунку були.

Що ми маємо:

Останнім часом Кабінет Міністрів України, Мінсоцполітики, реагуючи на звернення профспілок працівників соціальної сфери і державних установ, прийняли ряд постанов і наказів, з питань які до цього часу не були вирішені, а саме:

1. З 01 січня 2019 року розмір мінімального посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення становить не менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. (Ми наполягали на 2-х мін зарплатах)

Підстава: Постанова КМУ від 06.02.2019р, № 102

Посадові оклади в місцевих Радах підвищать. Будуть також переглянуті розміри надбавок за ранги посадових осіб місцевого самоврядування.

2. В стадії вирішення і законодавчого врегулювання питання перерахування пенсій державним службовцям (які призначені до 01.05.2016 року). З метою удосконалення порядку обчислення розміру пенсій Мінсоцполітики напрацьовано законопроект, який передбачає врахування двох факторів (або двоскладова формула) страхового стажу державних службовців - страхового стажу до 01.07.2000р. та будь-якого стажу після цієї дати.

Також другий показник - коефіцієнт як співвідношення сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і сплати ЄСВ за підвищеними ставками.

3. З 01.01.2019р. виплачується надбавка за вислугу років соціальним робітникам і психологам державних та комунальних установ соціального захисту населення. Згідно з пунктом 2 Порядку виплати надбавка за вислугу років установлюється залежно від стажу роботи в таких розмірах: понад 3 роки – 10 відсотків від посадового окладу; понад 10 років – 20 відсотків; понад 20-30 відсотків.

Підстава: лист Мінсоцполітики від 04.02.2019р № 93/0/206-19

4. Доводимо до відома, що на сайті КМ України народним депутатом Капліним С.М., представником профспілок у Верховній раді, зареєстрована петиція «Підвищити заробітну плату працівникам соціальної сфери» від 12.02.2019р, № 41/002090-19ел.Просимо підтримати.

5. Заробітна плата працівникам Світловодської міської ради в грудні 2018 року виплачена.

 

 

В. Федотов

 

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Найменування профспілки скорочено:
Українською мовою – ППДУУ
Російською мовою – ПРГУУ
Англійською мовою – SEUU