ВАЖЛИВО!

Кабінет Міністрів України

В додаток до листа Профспілки працівників державних установ України (далі-Профспілка), надісланого на адресу Уряду від 20.06.2019 № 72, інформуємо про щоденні чисельні звернення голів обласних, районних, первинних організацій Профспілки та спілчан – державних службовців, які працюють в районних державних адміністрацій з приводу ініціатив щодо скорочення граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій на 50%, підтриманих КМУ.

Найбільшого занепокоєння викликає питання визначення реальної чисельності державних службовців, які підпадатимуть під скорочення та питання щодо їх можливого подальшого працевлаштування.

Станом на 01.07.2019 року, згідно офіційних даних сайту https://decentralization.gov.ua/, відсоток утворених об’єднаних територіальних громад суттєво різниться в розрізі областей України і передача відповідних виконавчих функцій в кожному регіоні, в силу об’єктивних та суб’єктивних причин, перебуває на різних етапах.

Таким чином, встановлення обласними державними адміністраціями єдиного підходу в питаннях скорочення на 50% граничної чисельності працівників, в розрізі кожної районної державної адміністрації, буде невиправданим та не відповідатиме цілям реформи щодо забезпечення якісного управління територіями.

Окрім цього, невирішеним залишається питання подальшого працевлаштування значної кількості професійної частини працюючих державних службовців, зокрема, як молодих спеціалістів, так і держслужбовців передпенсійного віку, незважаючи, що питання частково може бути вирішене за рахунок скорочення існуючих вакансій.

З огляду на зазначене, з метою захисту трудових прав працівників районних державних адміністрацій, проведення широкої роз’яснювальної роботи, вносимо пропозицію: надати відповідні доручення щодо невідкладної організації роботи обласними державними адміністраціями, з питань підготовки офіційної аналітичної інформації з визначенням фактичної чисельності працівників, посади яких планується скоротити в районних державних адміністраціях (в розрізі районів), обґрунтуванням недоцільності виконання повноважень на відповідній території, зазначенням даних щодо віку працівників, що фактично займають такі посади, їх загального трудового стажу та стажу роботи на держслужбі, освіту, можливості перекваліфікації, самостійного працевлаштування, в тому числі, за рахунок та наявності вакантних посад в новостворених ОТГ. ЦК Профспілки та регіональні організації Профспілки готові взяти участь у цій роботі.

Станом на сьогодні, Профспілка докладає максимальних зусиль для розв’язання зазначеного питання в рамках соціального діалогу, разом з тим, висловлює готовність до здійснення більш активних дій, регламентованих національним та міжнародним законодавством по захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів більш як 27 тисяч працівників галузі державного управління.

Впевнені в порозумінні і підтримці Уряду з піднятих питань та очікуємо надання відповідей в терміни, визначені діючим законодавством України.

 

Голова Профспілки Ю.Піжук


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Найменування профспілки скорочено:
Українською мовою – ППДУУ
Російською мовою – ПРГУУ
Англійською мовою – SEUU