Децентралізація влади: запитань більше, ніж відповідей

Децентралізація влади: запитань більше, ніж відповідей

У Федерації профспілок Кіровоградської області за участю керівників обласних і районних організацій профспілок, які вже працюють в умовах децентралізації влади і мають певні напрацювання, відбулося засідання за круглим столом на актуальну, недостатньо вивчену тему: «Роль і місце профспілок у процесі децентралізації влади».

Голова ФПО Максим Баланенко, озвучив мету засідання: узагальнити практику, з’ясувати проблеми, розробити шляхи співпраці з об’єднаними територіальними громадами задля збереження організацій профспілок.

У засіданні взяла участь Валентина Шеремет, експерт центру розвитку місцевого самоврядування, яка розповіла про мету реформування органів місцевого самоврядування та кроки на шляху до створення об’єднаних територіальних громад. На Кіровоградщині поки що створено 7 ОТГ (повинно бути 54), тобто область посідає останнє місце.

Керівників організацій профспілок у цьому процесі хвилює багато моментів. Наприклад, недосконале законодавство, а це призводить до хаосу. Сьогодні, на жаль, вип’ячується закон про утворення ОТГ, а інші (КЗпП, «Про оплату праці», «Про відпустки», «Про колективні договори») – ігноруються. Порушуються основні принципи утворення ОТГ: добровільність і спроможність. До поняття «добровільність» долучається прикладка: примусова. Питання спроможності теж хитке. А куди подінуть неспроможні села? Багато запитань виникає і щодо фінансування: поки що держава виділяє кошти (хоча їх не на всі напрямки вистачає) на підтримку ОТГ, а що буде через кілька років? Відкритим залишається питання кадрів, які приходять до керівництва ОТГ, їхньої компетентності. Доцільним було б організувати на державному рівні навчання голів, їхніх заступників новостворених громад, щоб не наламати дров у недалекому майбутньому. Непокоїть і питання відповідальності: її просто немає. Як і контролю, наприклад, за використанням коштів. І найприкріше, у процесі створення ОТГ, загубилася людина, заради якої й повинна проводитися реформа. Саме тому учасники засідання пропонують налагодити співпрацю з новоутвореними об’єднаннями та відстоювати галузеві інтереси спілчан при реформуванні.

Враховуючи, що децентралізація влади безпосередньо впливає на діяльність організацій профспілок в ОТГ та з метою недопущення порушення прав і гарантій діяльності профспілок, учасники засідання рекомендують організаціям профспілок: вважати одним із головних завдань організацій профспілок усіх рівнів в умовах реформування місцевого самоврядування збереження галузевого принципу побудови профспілок, що діють в об’єднаній територіальній громаді.

Марія Іванова

 

Децентралізація влади: запитань більше, ніж відповідей

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Найменування профспілки скорочено:
Українською мовою – ППДУУ
Російською мовою – ПРГУУ
Англійською мовою – SEUU