Прем′єр – міністру України Гончаруку О.В. Щодо оплати праці працівників державних установ 2020 році

Шановний Олексію Валерійовичу!

 

До Кіровоградського обкому профспілки працівників державних установ звернулися представники п’яти районів області, а саме: Вільшанського, Добровеличківського, Новоархангельського, Новомиргородського, Голованівського стосовно проблем з оплатою праці працівників райдержадміністрацій, управлінь соціального захисту населення, фінансових управлінь.

Логічним було б проводити скорочення з прив’язкою до рівня покриття районів об’єднаними територіальними громадами (ОТГ). В області ОТГ охоплено 50% районів, тобто в половині – ОТГ взагалі відсутні.

Як результат в таких районах різко виросло навантаження на кожного працівника названих організацій, особливо на працівників управлінь соціального захисту населення (яких Уряд обіцяв не скорочувати). Як приклад, у Вільшанській РДА, де зовсім відсутні ОТГ, скорочено 6 спеціалістів. При високому навантажені додано ще роботу спеціаліста з охорони праці. При цьому фінансування на 2020 рік на оплату передбачено лише 65 відсотків – ніяких премій, надбавок, матеріальної допомоги. Зовсім не передбачено асигнування господарських і комунальних витрат.

Слід зазначити, що така ситуація в усіх названих державних установах області. Із-за недофінансування вже з квітня п.р. тут планується кредиторська заборгованість, а з жовтня – борги.

Жодна з реформ такого не передбачала. Слід до цього зауважити, що факти незадовільного фінансування не враховують ще виплати, пов’язані з вивільненням працюючих (вихідна допомога, грошова компенсація за не використані відпустки), строк яких настає в 1 кварталі п.р.

За попередніми розрахунками в області вони складають 11,3 млн.грн і їх виплата ще більше ускладнить фінансовий стан установ.

Враховуючи викладене, просимо вишукати можливість вирішити проблему.

 

 

 

З повагою,

Голова обкому профспілки

працівників держустанов В. Федотов

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Найменування профспілки скорочено:
Українською мовою – ППДУУ
Російською мовою – ПРГУУ
Англійською мовою – SEUU